Doprava nad 250€ zdarma

Krabickynajedlo.sk - Jednorázové ekologické gastro obaly

Košík: 0
Akcie mesiaca

Palmový list a kůra

Ďalší nový EKO-výrobok, ktorý vám môže spríjemniť stolovanie, nielen svojim dizajnom, ale aj praktickými vlastnosťami. Štýl - elegancia - ľahkosť pri tom pevnosť a stabilita to je to čo pre svojich zákazníkov preferujeme. Svojím dizajnom si Vás získajú výrobky z palmového lístia. Sú to listy z paliem, ktoré boli doteraz pálené a nevyužívané. Naše ponúkané výrobky sú len z listov pozbieraných ručne zo zeme, pri ich zbere tak nedochádza k poškodzovaniu paliem. Je to ďalší Bio odpad, ktorý je efektívne využitý. Tieto nazbierané listy sú dôkladne očistené a pri teplote 120 stupňov lisované, orezávanie a tvarované do požadujúcich tvarov misiek a tanierov atď. Každý výrobok je tak vďaka odlišných odtieňov listov jedinečný.

Výhody ekologického riad z palmových listov Areca

 
Certifikované ako biologicky rozložiteľné a kompostovateľné - s dobou prirodzeného rozkladu do 2 mesiacov, podľa normy DIN EN 13432.
 
Výrobky Areca plates sú 100% bezpečné - neobsahujú impregnácia, nátery, ťažké kovy, chemikálie, ani iné toxické alebo zdraviu škodlivé látky.
 
Ekologický spôsob výroby - ručne zbierané opadané listy palmy Arekové (Areca catechu) sú namáčať vo vode vo vriacej vode a potom pod vysokým tlakom pomocou foriem lisované do požadovaného tvaru taniere, misky alebo tácke.
 
Produkt trvalo udržateľného rozvoja - palma Areca sa pěstujehlavně kvôli arekovým orechom, pravidelne však zhadzuje uschnuté listy a obnovuje za nové, tieto listy sú spracovávané ekologicky, bez nutnosti výrub lesov, alebo strojného zberu.
 
Odolný a pevný materiál - taniere, misky aj podnosy sú tvrdosťou podobné drevu, veľmi dobre izolujú teplo z horúcich pokrmov a polievok (do 100 ° C), dajú sa použiť na ohrev v rúre do 220 ° C, v mikrovlnnej rúre do 2 minút, odolajú chladu i mrazu a sú tak vhodné do mrazničky či chladničky.
 
Hygienicky nezávadné a certifikované - testované v laboratóriu VTT Technical Reaserch Center vo Fínsku a spĺňajú všetky požiadavky podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Pri kontakte so suchými potravinami možno riadu používať opakovane, pre tekuté pokrmy možno riadu použiť len raz.
 
Sociálna zodpovednosť - produkty ArecaGoodPlates podporujú detský domov "Hampi Children Trust" v Indii. Ten poskytuje chudobným deťom možnosť navštevovať školu a získať vzdelanie.
 

10x ÁNO výrobkom z palmového lístia

 
1. Jedinečnosť farieb a dizajnu
 
2. Recyklovateľné
 
3. Pevnosť
 
4. Vhodné k pečenie i do mikrovlnnej rúry
 
5. Vodeodolné
 
6. Chuťovo neutrálne
 
7. Vhodné pre alergikov, astmatikov, malé a dospievajúce deti, dojčiace a tehotné ženy
 
8. Ekologicky-priateľské k životnému prostrediu.
 
9. Možno úplne skompostovať a rozložiť na cennú zeminu a biohumus, teda nepredstavujú ekologickú záťaž pre našu planétu.
 
10. Spĺňajú všetky európske a svetové normy a nariadenia pre zdravotnú nezávadnosť a potravinárske použitie.

 

Ukážky našich produktov :

 

Nájdete v našom e-shope.