Doprava nad 250€ zdarma

Krabickynajedlo.sk - Jednorázové ekologické gastro obaly

Košík: 0 €
Akcie mesiaca

rPET

Čo je Rpet

 

rPET (polyetyléntereftalát s prímesou recykla) je materiál, ktorý vzniká recykláciou PET plastu. Hlavnou a tou najdôležitejšou myšlienkou je spracovanie použitých plastových obalov a vrátenie späť do procesu balenia. Tým sa uzatvára kruh a mení sa využiteľnosť jednorazových plastov z hľadiska ekologického ale aj ekonomického.
 
rPET = recyklovaný PET, na jeho výrobu nie je potrebné vyťažiť nerastnú surovinu
 

V čom je hlavná výhoda rPETu?

 

rPET má rovnaké chemické zloženie ako PET, takže ho možno opakovane recyklovať. Vďaka tomu je momentálne najekologickejším materiálom na výrobu obalov. Používanie obalov a ďalších výrobkov z rPETu šetrí prírodné zdroje a vytvára nižšiu uhlíkovú stopu,
 

rPET na potravinárske účely

 

PET sa používa najčastejšie na výrobu potravinových a nápojových obalov a jeho obrovskou výhodou je možnosť 100% recyklácie. Z vytriedených PET fliaš sa v spracovateľskom závode vyrobia PET vločky (tzv. PET flakes). Tie sa ďalej spracovávajú na tzv. rPET regranulát, ktorý je možné v kvalite "bottle to bottle" opakovane využívať na potravinárske účely. Naša technologická linka dokáže vďaka modernému, energeticky aj materiálovo šetrnému procesu vyrobiť vysoko kvalitný regranulát rPET v kvalite "foodgrade". Výroba regranulátu rPET v potravinárskej kvalite ako druhotnej suroviny pre následnú výrobu PET fliaš je významnou súčasťou cirkulárnej ekonomiky, pretože umožňuje opakovateľné využívanie PET materiálu v potravinárskom priemysle.
 

Zaujimavosť:

 

Podľa európskej smernice musí do roku 2025 každá PET fľaša obsahovať aspoň 25 % rPETu, v roku 2030 to bude musieť byť ešte o päť percent viac.
 
Momentálne o najekologickejší materiál na výrobu obalov. Podľa Európskej smernice musia byť v roku 2025 nápojové PET fľaše minimálne zo štvrtiny vyrobené práve z rPET, v roku 2030 aspoň z 30 %.
 

Z nášho sortimentu máme tieto obaly v ponuke:

https://www.krabickynajedlo.sk/rpet/